http://www.kv2audio.com

Her diskuteres alt innen PA

Moderatorer: Rune Skramstad, Mads Størkersen

Svar
Tina

http://www.kv2audio.com

Legg inn av Tina »

...men hva med KV2 høyttalere.....?? Ble anbefalt av Agder Lyd å ta en titt.... 8)


http://www.kv2audio.com
Vidar
Newbie
Innlegg: 40
Registrert: 21 apr 2005, 16:15
Sted: Oslo

Legg inn av Vidar »

Jeg har jobbet med EX-12 og EX-2.5. Har ikke noe erfaring med andre systemer derfra, men EX-kassene spiller nå bra i hvertfall.
Mvh.
Vidar Kjos
Frode
Newbie
Innlegg: 1
Registrert: 26 sep 2006, 16:36
Sted: Nesodden

Legg inn av Frode »

Har ES serien (EPAK2500, ES2.5 og ES1.0), det lyder veldig bra.
:D Har en mulighet til å teste det, så gjør det. :D
Brukeravatar
Rune Skramstad
Active Member
Innlegg: 156
Registrert: 26 aug 2006, 01:27
Kontakt:

Legg inn av Rune Skramstad »

Var på KV2 demonstrasjonen av VHD systemet på Frankfurtmessen 2006. VHD 2.0 toppkassen låt kanonbra. Med to slike toppkasser målte jeg et gjennomsnitt på 114dBA på ca. 50m avstand, noe som forøvrig var det samme jeg målte med 24 line array kabinetter fra et annet fabrikat. Dynamikken var slik den skal være fra hornkasser, meget god.
Prosesseringen er nok ganske ekstrem i forhold til at alt hørtes ut til å komme ut av kassen i et "perfekt" faseforhold mellom de forskjellige båndene (sjelden skarptromma er så "skarp":) Forsterkeren med innebygd prosessor var fryktelig dyr, men kan være verdt prisen da det er litt arbeid å lage prosessorsettinger til et slikt kabinett.
VHD 4.18 basskassen var ti klasser under toppkassen, og en god grunn til ikke å kjøpe komplett system. Dynamikk og lydtrykk var ikke i nærheten av toppksassen, og dypbassen fraværende.
Med noen gode basshorn under to stk VHD 2.0 får man et knalltøft system som sikkert kan spille for 2-4000 mennesker utendørs avhengig av sjanger.
The speakers were made more efficient by hornloading.
Svar